fbpx

Ökoanyu

Ahogy próbáltam purgálni a lakást, egyértelművé vált, hogy vannak tipikus hulladékfajták, amik jellemzően viszonylag hamar újra tudnak termelődni, ezeket gyűjtöttem most össze.

Fenntarthatósági szempontból az épületek pár éve kezdtek el érdekelni. Szép lassan vált világossá számomra, hogy a megfelelő építészeti megoldásoknak milyen fontos szerepe lehet például klímavédelmi szempontból. Amikor elkezdtem kicsit szétnézni, hogy itthon milyen kezdeményezések és megoldások léteznek, örömmel láttam, hogy ezen a területen is vannak már zászlóvivők, akik a projektjeik megvalósításakor igyekeznek zöld szempontokat is szem előtt tartani.

A „Center for Ecoliteracy” nevű nonprofit szervezet (szabad fordításban: Ökoműveltségi Központ) Kaliforniában alakult 1995-ben. Az alapítók iskolákkal, alapítványokkal, filmkészítőkkel dolgoznak együtt azért, hogy integráltan fejlesszék a gyermekek érzelmi, szociális és ökológiai intelligenciáját. 2012-ben jelent meg az ökoműveltség átadásának módjairól szóló könyvük (Ecoliterate: How Educators Are Cultivating Emotional, Social, and Ecological Intelligence (Jossey-Bass, 2012), ebben sorolnak fel olyan 5 témát, amelyek segíthetnek tudatosítani a gyerekekben a környezetvédelem és a fenntarthatóság fontosabb szempontjait.

Talán hét éve nincs televíziónk. Amíg nem érkezett meg a kicsi, minden este, vacsi előtt társasoztunk. Mostanában nehezebb időt kerítenünk erre a tevékenysére, de azért megoldjuk. Ennek kapcsán jutottunk el tavaly nyár végén egy rendezvényre, amit a Miutcánk és Játszóház projekt szervezett. Itt ismertem meg kicsit jobban a Miutcánk csapatát, aki nagyon szimpatikusak voltak és miután a sharing economy elég rég érdekel, örömmel osztom meg a velük készült interjút, mely kivételesen egy vendégírás a blogon Kozma Boglárka tollából.

A francia babaápolási protokollt korábban ismertem meg, mint a magyart, így aztán volt pár dolog, ami meglepett. A francia ajánlás szerint nem kenik minden egyes pelenkázásnál vastagon a babapopót krémmel, csak akkor, amikor szükség van rá. Bár minimálisan tartom magam praktikus beállítottságúnak, de azt sosem értettem: miért kell kenni valamit, aminek semmi baj? Főleg egy babánál, akinek alapjáraton nem valószínű, hogy gond lenne a bőrével.

[rev_slider alias=”homeslider3″]

Népszerű cikkek

[rev_slider alias=”sidebar-slider-also”]

Hírlevél feliratkozás

Kövess minket