fbpx

március 15.

Közeledik a tavasz, ami azt is jelenti, hogy pedagógus kollégáink sok-sok egyéb mellett a március 15-ei ünnepségre is igyekeznek felkészülni. Óvodásoknál és alsó tagozatosoknál ezt még inkább csak játékos formában teszik a legtöbben, amivel mi is egyetértünk. Ehhez gyűjtöttünk össze néhány népi játé

Kevesen tudják, de a nemzeti ünnepeken számos múzeum ingyenesen látogatható – március 15-én, augusztus 20-án és október 23-án is. Összegyűjtöttünk ezek közül néhányat vidékről és Budapestről vegyesen, ami gyermeked számára is érdekes lehet.

Azon gondolkoztam a hét elején, hogy hány éves kortól szokás kokárdával díszíteni a gyermekek ruházatát? És ha ki is tűzzük a kabátjukra a nemzeti színű szalagot kötelességből tesszük, mások elvárása miatt? Szerettem volna, ha Mimi első kokárdája olyan, ami legfőképpen neki okoz örömet, amit a nemzeti ünnep elmúltával is boldogan visel.

Számos trufa, anekdota, formula,- novella-, és varászmese főszereplői vagy szereplői a katonák. Legismertebb népmesék közé tartozik A kőleves, amelyben a hazatérő katona leleményességére irányul a figyelem. A medve és a huszár című mesében az ereje teljében lévő férfi jelenik meg, egyféle humoros tálalásban. A legnépszerűbb mesetípusok között, mint a Mátyás király vagy a Krisztus urunk a földön járt Szent Péterrel típusú novellamesékben is találkozunk katonákkal és obsitosokkal.

Az organza kitűzők hálás kiegészítők, tűzhetjük őket kabátra, pulcsira, pólóra, táskára. Ráadásul elkészíteni sem bonyolult ezeket, és az sem baj, ha szeretsz kicsit játszani a tűzzel.

[rev_slider alias=”homeslider3″]

Népszerű cikkek

[rev_slider alias=”sidebar-slider-also”]

Hírlevél feliratkozás

Kövess minket